• Deň Zeme - súťaž

• Pri príležitosti Dňa Zeme sa naši žiaci zapojili do výtvarnej súťaže, ktorú vyhlásilo Centrum voľného času Domček Krupina na tému "MOJA PLANÉTA ZEM". Žiaci vytvorili rôzne 3D modely Zeme na danú tému. Za svoju snahu boli ocenení výtvarnými pomôckami, ktoré môžu využiť na svoju ďalšiu realizáciu.

• Divadelné dielne

• Počas divadelných dielní, ktoré organizovalo Podpolianske osvetové stredisko, nás navštívila herečka z divadla JGT Zvolen Iveta Marcineková. Žiakov zapájala do rôznych aktivít, počas ktorých hravou formou podporovala dobré vzťahy a priateľstvá. Na záver žiakom prečítala rozprávku, ktorá všetkých rozosmiala.

• Oznam pre zákonných zástupcov

•

Riaditeľka školy v súlade s § 150, ods. 5 zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov

dňa 03. 05. 2024 (piatok)

poskytuje žiakom školy riaditeľské voľno z organizačných dôvodov – účasť PZ školy na vzdelávaní.

• Svetový deň umenia

• Tohtoročný Svetový deň umenia sme venovali mexickej maliarke Fride Kahlo. Naši žiaci si urobili vlastnú vernisáž a zobrazili portrét Fridy rôznymi technikami. Odfotiť sme sa mohli aj s Fridou, ktorú nám zahrala Miška Spodniaková. V krátkosti nám porozprávala o jej živote a tvorbe.

• Súťaž v prednese poézie a prózy

• V našej škole sa po dlhej dobe uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy. Žiaci nás svojím prednesom zaviedli do sveta básničiek a tajomných príbehov, ktoré sme s veľkých záujmom počúvali. Každý žiak za odmenu získal knihu, ktorá mu bude pripomínať tento literárny zážitok.

• Železný muž a Železná žena

• Už po šiesty krát sa na našej škole uskutočnila súťaž Železný muž a Železná žena. Žiaci súťažili v rôznych vytrvalostných a silových disciplínach. Titul Železný muž za rok 2024 získal Peter Ľupták a Železnou ženou sa stala Dana Oláhová. Veríme, že aj v ďalších ročníkoch budú žiaci prekonávať svoje limity.

• Deň učiteľov

• Prajem vám všetkým krásny, odychový Deň Učiteľov. Nech vaše nadšenie, odhodlanie a vášeň pre učenie podporí čo najviac detí a inšpiruje ich. Ďakujem za empatiu a ľudskosť, ktoré prinášate do tried.

• Svetový deň Downovho syndromu

• Už 18. rokov si pripomíname 21. marca Svetový deň Downovho syndrómu. Ide o symbolický dátum, ktorý je odvodený z číslic 3 a 21, keďže pri uvedenej diagnóze ide o moment, kedy sa na 21. chromozómovom páre neobjaví očakávaná dvojica, ale ojedinelá trojica chromozómov.

Symbol rozdielnych ponožiek nám pripomína, že každý sme iný, no práve to robí náš svet pestrejším a lepším.

Pretože byť odlišný je normálne.

• Návšteva pekárne

• Naše kroky tentokrát zaviedli do Pekárne Bzovík. Už pred vchodom nás spolu s p. Zuzkou Molnárovou privítala krásna vôňa čerstvo napečeného chleba. Zuzka nás previedla celým výrobným procesom. Nahliadli sme do priestorov, kde sa skladuje múka, miesi cesto a pripravujú jednotlivé výrobky.

Najzaujímavejšie bolo pre nás plnenie pece chlebom. Zistili sme, že aká ťažká práca je kým sa chlieb dostane do obchodov. Napriek tomuto zisteniu si niektorí z nás povedali, že by pekármi chceli byť.

• Exkurzia SOŠOaS Krupina

• Žiaci druhého stupňa dnes absolvovali exkurziu v dielňach SOŠOaS Krupina. Vynovenými priestormi nás previedol Ing. Ján Svitka. Videli sme dielne strojných mechanikov a obrábačov kovov. V priamom prenose sme mali možnosť vidieť, ako sa reže a ohýba plech na veľkých stojoch.

Pán Matúš Výboch nás oboznámil s rôznymi druhmi strojov na obrábanie kovov. Po prvýkrát sme mali možnosť vidieť kováčsku dielňu a výrobky z nej. Ďakujeme za náučný výklad a čas venovaný našim žiakom.

• Farebný týždeň

• Našou pravidelnou školskou súťažou je farebný týždeň. Tento rok sme sa zamerali nie len na farby, ale aj na tvary a doplnky. V pondelok si mali žiaci doniesť náramky, utorok patril geometrickým tvarom na oblečení, stredu sme venovali teplákom a legínam, štvrtok bol červený a piatok sme ukončili slnečnými okuliarmi.

Po vyhodnotení bodov sa na prvom mieste umiestnila trieda pani uč. Hajdukovej. Víťaz získava zájazd do cukrárne Študentský sen.

• Cukrárska výroba

• Dnes sme navštívili SOŠOaS Krupina. Pani majsterka OV Alena Kaufmanová nám ukázala vynovené priestory školy. Dovolia nám nakuknúť do výroby ich cukrárskych výrobkov. Videli sme ich žiakov počas praxe. Niektorí naši žiaci sa tiež podieľali na samotnej výrobe a do ochutnávania sme sa zapojili všetci.

Ďakujeme za zážitkovú exkurziu, ktorá nám osladila deň.

• Valentín

• Sviatok všetkých zaľúbených. Už tradične sa u nás zapájame do súťaže o najkrajšiu Valentínku. Do tvorby sa zapojili všetci žiaci a tie najkrajšie boli odmenené. Svoje Valentínky môžu žiaci ďalej podarovať niekomu, na kom im záleží a majú ho radi. Ale samozrejme, že im to nemáme dávať najavo len dnes.